Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apteczka to podstawa - Ratujemy i uczymy ratować

Data publikacji 30.06.2006

Dziś ochotniczy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KSP będą wręczać kierowcom apteczki samochodowe. Kilka tysięcy sztuk apteczek zostanie rozdanych na warszawskich ulicach.

Warszawscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z ochotnikami z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 czerwca będą wręczać stołecznym kierowcom specjalne, jednorazowe apteczki samochodowe. Cel jest jeden – ratować ludzkie życie.

Jak się okazuje, gdy dochodzi do tragicznego zdarzenia na drodze, kierowcy nie potrafią, bądź nie mają "narzędzi" do ratowania życia. Pomimo, iż apteczka samochodowa jest podstawowym wyposażeniem każdego auta, nie każdy kierowca może się nią pochwalić. Niekiedy wybrakowane bez odpowiedniej zawartości okazują się bezużyteczne, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego istnienia.

Policjanci wspólnie z ochotnikami z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą obdarowywać kierowców z Warszawy jednorazowymi apteczkami. Zaprojektowane w nowatorski sposób będą  mogły być użyte tylko raz. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy kierowca, który będzie musiał jej użyć, będzie miał pewność, że ma w dłoniach w żaden sposób niewybrakowany zestaw do ratowania życia.

Od godziny 12.00 na drodze krajowej numer 7, na wylocie w kierunku Gdańska stanie wyraźnie oznakowany punkt, w którym będzie można odebrać apteczkę. Zapraszamy wszystkich kierowców – życie masz tylko jedno, naucz się je ratować!

Powrót na górę strony
Polska Policja