Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Profesjonalne działanie oleskich policjantów zapobiegło tragedii. Młodszy aspirant Michał Sieradzki i sierżant Mariusz Matyja udzielili pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii, mieszkaniec powiatu kluczborskiego trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Jeśli sam znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Skorzystaj z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

W poniedziałek, 26 września 2022 roku około godziny 15.30 dyżurny oleskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z ulic leży człowiek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i odnaleźli krwawiącego mężczyznę. Niedoszły samobójca wymagał natychmiastowej pomocy ponieważ był ranny. Mundurowi od razu udzieli mu pomocy przedmedycznej zakładając opaskę uciskową i wezwali pogotowie.

Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policjantów oraz czujności zgłaszającego  mieszkaniec powiatu kluczborskiego przeżył i trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony