Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał wandala

Data publikacji 19.10.2022

Funkcjonariusz pionu kryminalnego z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Zatrzymany wybił szybę w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta, czym spowodował straty w wysokości 1500 zł. Mężczyzna został przekazany patrolowi Policji, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz Zespołu Kryminalnego z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymał bezpośrednio po zdarzeniu 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia.

Policjant w nocy z 15 na 16 października br., kilkanaście minut po północy, będąc w czasie wolnym od służby, wracając do domu, na ulicy Bankowej w Jeleniej Górze usłyszał brzęk tłuczonego szkła, a następnie zauważył, jak pracownik ochrony biegnie za jakimś mężczyzną. Funkcjonariusz natychmiast ruszył na pomoc, wyprzedził pracownika ochrony i zatrzymał uciekającego.

Okazał się nim 36-letni jeleniogórzanin, który chwilę wcześniej celowo wybił szybę w jednym z lokali gastronomicznych. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 1500. Od mężczyzny wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile w jego organizmie.

Wandal został przekazany patrolowi Policji, który pojawił się na miejscu, a następnie został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz 36-latek za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony