Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Telefonistki” - zajmowały się umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne!

Data publikacji 20.10.2022

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie kobiety w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie całego kraju poprzez tzw. mieszkaniówki. Zatrzymane kobiety to tzw. telefonistki, które zajmowały się umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie obie przyznały się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi została rozbita przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w grudniu 2020 roku.

Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 72 lat, którzy zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili do tego podstępem wykorzystując jej stan bezradności.

W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie policjanci zatrzymali kolejne dwie kobiety, które pełniły rolę tzw. telefonistek. Zajmowały się one umawianiem zaineresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne.

Obie zatrzymane kobiety: 24 i 28-latka, przyznały się do winy. Odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im do 5 lat wpozbaienia wolności. 

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony