Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zebrano 16 litrów krwi! Pomagaliśmy ciężko choremu ojcu policjantki

Data publikacji 20.10.2022

To już piąta zbiórka bezcennego daru życia jakim jest krew. Mundurowi i pracownicy cywilni pomogli ciężko choremu ojcu jednej z przysuskich policjantek.

W czwartek na terenie mazowieckiej komendy odbywała się piąta w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni komendy oddali już przez kilkanaście lat kilkaset litrów krwi, a duży wkład w tę ilość mają zarówno pomysłodawcy akcji sprzed lat, jak i jej obecni organizatorzy, czyli związki zawodowe. Mundurowi doskonale zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny.

Dzisiejsza zbiórka krwi ma pomóc ciężko choremu ojcu jednej z przysuskich policjantek. Akcję wspomogli także jej koleżanki i koledzy, pokazując jak ważna w takich momentach jest ludzka solidarność.

W sumie krew oddało 35 osób. Tym sposobem bank krwi wzbogacił się o 16 litrów bezcennego daru życia.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 22 grudnia.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony