Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci walczą z korupcją w sporcie

Data publikacji 30.06.2006

28 czerwca 2006r. policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w różnych miastach na terenie kraju zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o przestępstwa korupcyjne w sporcie.

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 34 do 54 lat. Są to działacze klubowi i sędziowie piłkarscy. Jeszcze tego samego dnia jeden z zatrzymanych został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

29 czerwca 2006r. trzech kolejnych zatrzymanych doprowadzonych zostało przed oblicze Prokuratora. Wszystkim podejrzewanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw korupcji przy tzw. ustawieniach wyników meczów piłki nożnej, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

30 czerwca 2006r. po południu trzech podejrzanych zostanie doprowadzonych do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast jeden z podejrzanych po przesłuchaniu w Prokuraturze został zwolniony.

Zobacz także:

W dniu 26 czerwca 2006r. policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali, w miejscu zamieszkania, 60-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa wielkopolskiego. Mężczyzna podejrzewany był o przestępstwa związane z korupcją w sporcie.

Od 2005r. pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzone jest w tej sprawie śledztwo w toku, którego policjanci zatrzymali już kilkanaście osób. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na szczegółowe poznanie mechanizmów korupcyjnych mogących funkcjonować przy organizacji profesjonalnych zawodów sportowych.

27 czerwca 2006r. w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono obszerne zarzuty popełnienia przestępstw - korupcji, przy tzw. ustawieniach wyników meczów I i II ligi piłki nożnej oraz kierowania grupą przestępcza, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

28 czerwca 2006r. Sąd we Wrocławiu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Również 28 czerwca 2006r. w tej samej sprawie, policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w różnych miastach na terenie kraju, zatrzymali kolejne cztery osoby. Są to działacze i sędziowie piłkarscy.

Powrót na górę strony
Polska Policja