Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,Dobra, życie uratowane. Jedziemy na KP V’’

Błyskawiczna akcja oraz profesjonalne działanie gdańskich policjantów zakończyło się sukcesem. Młody mężczyzna został uratowany. Funkcjonariusze zadbali o jego bezpieczeństwo do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i znajduje się pod opieką specjalistów.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, kiedy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem znajduje się ludzkie życie. Wczoraj, 20.10.2022 roku, tuż przed 6.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że na Żabiance mężczyzna targnął się na życie. Natychmiast został tam skierowany najbliższy patrol. Policjanci błyskawicznie dojechali na miejsce. Gdy dobiegli do mężczyzny, okazało się, że nie oddycha i jest nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność i szybko trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej pokrzywdzonym, sprawcom przestępstw, ale także osobom, które chcą odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalnej i szybkiej akcji mł. asp. Remigiusza Wojnarowskiego oraz sierż. Piotra Groszkowskiego z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy miejskiej ludzkie życie zostało uratowane.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony