Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starszy mężczyzna zgubił się na grzybobraniu - Wzruszające podziękowania dla policjantów za pomoc w dotarciu do domu

Data publikacji 24.10.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze młodszego inspektora Macieja Sipka wpłynęły bardzo miłe podziękowania od małżeństwa, któremu zielonogórscy i sulechowscy policjanci pomogli kiedy 89-letni mąż zgubił się w lesie podczas grzybobrania.

Na początku października Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego, że w lesie w okolicach Górzykowa w gminie Sulechów zgubił się 89-letni mężczyzna, który przyjechał z żoną na grzyby. Na miejsce zostali wysłani policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie oraz przewodnicy psów. Na działanie było niewiele czasu, ponieważ były to godziny popołudniowe i zapadał już zmierzch. Policyjny pies Tedi ze swoim przewodnikiem młodszym aspirantem Janem Maławskim oraz przewodnikiem aspirantem sztabowym Mariuszem Filipowskim szukał zapachu zgubionego 89-latka w pobliżu samochodu, którym małżeństwo przyjechało do lasu. Pies wskazał policjantom kierunek w jakim oddalił się mężczyzna i faktycznie w odległości ponad kilometra od samochodu 89-latek został przez mundurowych znaleziony.

W okresie jesiennym policjanci w całej Polsce bardzo często mają informacje o zagubionych grzybiarzach. Wtedy funkcjonariusze, w większej grupie zaangażowani są w poszukiwania, czasem też zdarza się, że trzeba ogłosić alarm dla całej jednostki oraz poprosić o pomoc ochotników ze straży pożarnej. W tym przypadku zgubionego grzybiarza pod Górzykowem mundurowi odnaleźli w krótkim czasie. Policjanci mieli dużo wyrozumiałości i empatii dla zmęczonego starszego małżeństwa, któremu pomogli dostać się do domu i przetransportować ich samochód. Na szczęście dla wszystkich ta historia zakończyła się pomyślnie.

Wielokrotnie piszemy o tym, że zakres zadań policjantów jest bardzo szeroki. Poszukiwanie osób zaginionych to jedno z tych zadań, które bardzo absorbuje czas i siły. Sami policjanci mają wielką satysfakcję kiedy te działania są skuteczne. Ale jest nam również bardzo miło, że nasz wysiłek został zauważony i doceniony przez starsze małżeństwo i znaleźli czas na przesłanie policjantom miłych podziękowań. 

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze   

  • Przewodnik z psem służbowym
  • Kartka z podziękowaniami
  • Kartka z podziękowaniami
Powrót na górę strony