Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie policjantów, uratowano kolejne życie

Data publikacji 26.10.2022

Ja odejdę już! Nie, nie, nie chłopie (…), nie dzisiaj, nie ze mną, będzie dobrze, oddychaj! Oto fragment relacji z dramatycznej akcji ratowania ludzkiego życia, 42-latka, który próbował popełnić samobójstwo.

W sobotę, 22.10.2022 roku, dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy z Grupy Realizacyjnej Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w skład której wchodzili sierż. szt. Bartosz Kita, sierż. Mateusz Kwiatkowski oraz post. Paweł Bińkowski. Policjanci na miejscu interwencji zauważyli roztrzęsioną kobietę, która prosiła o pomoc, wskazując mężczyznę leżącego na ziemi, któremu z szyi silnym strumieniem sączyła się krew. 42-latek sam się zranił.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, tamując krwotok. Profesjonalnie zaopiekowali się rannym. Całą sytuację utrudniało zachowanie mężczyzny, który usiłował się wyrwać, aby uniemożliwić skuteczną pomoc. Po kilku minutach dołączyła Załoga Pogotowia Ratunkowego, przejmując czynności, w których w dalszym ciągu uczestniczyli policjanci. Dzięki szybko udzielonej pomocy, udało się zatamować krwawienie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Radomiu.

Postawę policjantów docenili ratownicy medyczni, którzy potwierdzili, że szybkie i pewne działanie sprawiło, że życie mężczyzny nie jest już zagrożone.

Funkcjonariusze Grup Realizacyjnych, które powołane zostały w Radomiu, Płocku, Ostrołęce i Siedlcach pełnią służbę patrolową, ale wykorzystywani są do interwencji, gdzie niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu i dodatkowego wyszkolenia.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP w Radomiu/ mw)

Film Dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie policjantów, uratowano kolejne życie

Pobierz plik Dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie policjantów, uratowano kolejne życie (format mp4 - rozmiar 24.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony