Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili próbę samobójczą

Data publikacji 31.10.2022

Policjanci ze zduńskowolskiej komendy zapobiegli próbie samobójczej młodej kobiety. Dzięki natychmiastowej reakcji, w porę dotarli do 23-latki i odwiedli ją od skoku z wiaduktu kolejowego. Kobieta została objęta specjalistyczną pomocą lekarską.

/W niedzielę, 30 października 2022 roku dyżurny zduńskowolskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące kobiety, która zamierzała odebrać sobie życie na terenie gminy Szadek. Według zgłaszającego, desperatka chciała skoczyć z wiaduktu kolejowego. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na wiadukcie zastali młodą kobietę stojącą po drugiej stronie barierki w bezpośrednim sąsiedztwie sieci trakcyjnej. Policjanci rozpoczęli rozmowę z 23-latką. Te negocjacje zapobiegły najgorszemu, bo kobieta odstąpiła od swojego zamiaru. Dla bezpieczeństwa, policjantka przytrzymała 23-latkę od strony ulicy, natomiast dwaj funkcjonariusze przeszli za barierkę od strony torów kolejowych i sprowadzili kobietę z wiaduktu w stronę nasypu. Na miejsce wezwano pogotowie. Decyzją lekarza, 23-latka została objęta specjalistyczną pomocą medyczną. Sprawne działanie policjantów pozwoliło zapobiec tragedii.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi w potrzebie. Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. W życiu każdy może mieć słabsze chwile. Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony