Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy – policjant do zadań specjalnych. Podziękowania za wzorową służbę

Data publikacji 31.10.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze młodszego inspektowa Macieja Sipka wpłynęły szczególne podziękowania – dla dzielnicowej sierżant sztabowej Natalii Zwolińskiej z Komisariatu I Policji, która zaopiekowała się rodziną w trudnej życiowej sytuacji. To pokazuje jej determinację, zaangażowanie i profesjonalizm.

Dzielnicowy jest szczególnie istotnym policyjnym stanowiskiem, do którego należy pierwszy kontakt lokalnych społeczności z Policją. To właśnie od zaangażowania dzielnicowego zależy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców jego rewiru. Dzielnicowy ma wiele służbowych zadań, ale  wśród nich rozmowa z mieszkańcami i spotkania z nimi wysuwają się na pierwszy plan.

Sierżant sztabowy Natalia Zwolińska swoim zaangażowaniem w pomoc rodzinie, która znalazła się w trudnej życiowej sytuacji pokazała jaka cecha jest najbardziej pożądana u dzielnicowego – empatia. Nawet jeżeli policjant służbowo może niewiele zrobić w niektórych sytuacjach – to zrozumienie, wsparcie czy rozmowa są w stanie zdziałać dużo.    

Sierżant sztabowy Natalia Zwolińska służy w Komendzie Miejskiej Policji od 2012 roku, od 7 lat jest dzielnicową w Komisariacie I. Z wykształcenia jest pedagogiem i to właśnie zdobyte na studiach umiejętności słuchania i rozmawiania z ludźmi wykorzystuje w swojej służbie. Przysłane podziękowania świadczą o tym, że sierżant sztabowy Natalia Zwolińska bardzo dobrze odnajduje się w roli dzielnicowej. Policjantka podejmując swoje działanie nie czekała na specjalne podziękowania – ale zawsze jest nam policjantom bardzo miło kiedy ktoś docenia naszą służbę i poświęci swój czas na napisanie tak miłych podziękowań.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony