Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP wracając z realizacji uratowali mężczyznę

Data publikacji 02.11.2022

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie CBŚP wracając z realizacji udzielili pomocy uczestnikowi zdarzenia drogowego, który kierując samochodem zasłabł i uderzył w bariery ochronne. Doświadczeni funkcjonariusze CBŚP udzielili poszkodowanemu mężczyźnie niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wracali z realizacji trasą S17, gdy w pewnym momencie znajdujący się przed nimi pojazd z niewyjaśnionych przyczyn gwałtownie skręcił w prawo uderzając w barierę ochronną, a następnie odbijając się od niej uderzył w kolejną barierę oddzielającą pasy jezdni. Taką jazdą kierowca ewidentnie stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz, zabezpieczając jednocześnie miejsce, aby nie doszło do kolejnego zdarzenia. Odłączyli również akumulator w uszkodzonym samochodzie.

W tym czasie policjant, posiadający kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, zajął się poszkodowanym mężczyzną, sprawdzając jego funkcje życiowe. Okazało się, że podczas jazdy mężczyzna zasłabł, w efekcie czego stracił panowanie nad autem.

W międzyczasie funkcjonariusze powiadomili również służby ratunkowe. Do czasu przybycia załogi pogotowia funkcjonariusze utrzymywali stały kontakt z poszkodowanym mężczyzną. Ponadto ustalili świadków zdarzenia, przekazując pełne dane miejscowym funkcjonariuszom. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarską.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.25 MB)

Powrót na górę strony