Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł uratować psa. Czworonóg był zaniedbany i wygłodzony

Data publikacji 02.11.2022

Kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych ukazały się podziękowania za przeprowadzoną przez wschowskiego dzielnicowego interwencję dotyczącą zaniedbanego, wychudzonego psa. Dzięki czynnościom podjętym przez policjanta i jego zaangażowaniu udało się pomóc zwierzakowi.

Do zdarzenia doszło w połowie października br. Dzielnicowy wschowskiej Policji zainteresował się losem owczarka niemieckiego przetrzymywanego w bardzo złych warunkach. Pies był wycieńczony i wychudzony. Jego waga oscylowała w granicach 23 kilogramów, a powinna 40 kilogramów. Wschowski policjant nie mógł przejść obojętnie obok krzywdy czworonoga i zadbał, by ten trafił pod opiekę weterynaryjną. Dalszym losem suczki „Tiny” zajęła się grupa „Drużyna Bezdomniaków – Wschowa”, która szybko znalazła jej nowy dom u jednej z mieszkanek powiatu. Na portalu społecznościowym pojawiły się słowa podziękowania dla wschowskiej Policji. Sprawą zaniedbania czworonoga zajęli się kryminalni oraz powiatowy lekarz weterynarii.

(KWP w Gorzowie / mw / foto: z profilu na Facebooku: „Drużyna Bezdomniaków – Wschowa”)

  • post na facebooku dotyczący postawy policji i uratowania psa oraz potrzebnego domu tymczasowego dla zaniedbanego i wygłodzonego psa
  • zdjęcia zaniedbanego i wygłodzonego psa
Powrót na górę strony