Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 02.11.2022

Sopoccy mundurowi zatrzymali 22, 24 i 26-latka, którzy w wynajmowanym mieszkaniu mieli około 4 kilogramy narkotyków. Mężczyźni usłyszeli zarzut uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około północy policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego sopockiej komendy podjęli interwencję na jednej z ulic w Sopocie wobec mężczyzny, który ubrany był nieadekwatnie do pory roku oraz na ich widok odwracał głowę i nerwowo się zachowywał. Policjanci wylegitymowali 26-latka oraz skontrolowali pod kątem posiadania środków prawnie zabronionych. Policjanci znaleźli woreczek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany za posiadanie środków odurzających oraz przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Policjanci po zapoznaniu się z zapisem monitoringu miejskiego ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i niezwłocznie tam pojechali. W mieszkaniu policjanci zastali dwóch młodych mężczyzn, na podłodze leżały dwie otwarte sportowe torby. Po sprawdzeniu okazało się, że znajdują się w nich około 4 kilogramy środków odurzających m.in. marihuana, kokaina, amfetamina. Policjanci zatrzymali również 22 i 24-latka oraz przewieźli do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Mężczyźni obecnie przebywają w areszcie śledczym, usłyszeli zarzut uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających, środków psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych. Ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę  do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony