Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla funkcjonariuszy od odnalezionego małżeństwa

Data publikacji 03.11.2022

Do KPP Police wpłynęły pisemne podziękowania od małżeństwa, które pod koniec października zagubiło się w lesie. Na pomoc parze ruszyli dzielnicowi wraz ze strażnikiem leśnym, którzy odnaleźli zmarzniętych małżonków i przewieźli na komendę.

W środę, 19 października 2022 roku około godiny 20.00 do KPP Police stawiła się rodzina zagubionej w trakcie grzybobrania pary. Starsi małżonkowie nie potrafili wyjść samodzielnie z lasu ponieważ stracili orientację w terenie dlatego zaalarmowali krewnych z prośbą o pomoc. Rodzina pomimo starań nie odnalazła zagubionych seniorów i o pomoc poprosili policjantów z KPP Police. Po zmierzchu w tereny leśne ruszyło dwóch dzielnicowych z polickiej komendy, przy wsparciu strażnika leśnego z Nadleśnictwa Trzebież. Po niespełna godzinie funkcjonariusze odnaleźli w lesie zagubione małżeństwo.

Zziębniętych seniorów przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Policach, skąd odebrali ich krewni. Po kilku dniach do jednostki wpłynęła kartka z podziękowaniami dla funkcjonariuszy za okazaną pomoc.

Apelujemy! W lesie zgubna może okazać się rutyna - dlatego za każdym razem przed wyruszeniem na grzyby warto zerknąć na mapę, naładować telefon i nie oddalać się od wytyczonych leśnych dróżek. Nie wychodzić samemu, nie informując o tym nikogo bliskiego.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony