Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyski dzielnicowy podczas grzybobrania wspólnie z kolegą uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 04.11.2022

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Aspirant Mateusz Bębas, w czasie wolnym od służby, wspólnie z kolegą uratowali życie mężczyźnie, który nagle stracił przytomność i przestał oddychać. Gdyby nie szybkie działanie mundurowego i jego znajomego, którzy w pierwszych krytycznych minutach zagrożenia życia wzięli na siebie ciężar wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, mężczyzna nie miałaby szans na przeżycie.

W ostatnim czasie aspirant Mateusz Bębas przebywał na urlopie w swojej rodzinnej miejscowości - Starachowicach. Pewnego dnia wraz ze znajomym i jego kolegą, we trzech udali się na grzyby. Podczas wspólnego grzybobrania trzeci z mężczyzn nagle upadł na ziemię i przestał oddychać.

Wykorzystując swoje jedenastoletnie doświadczenie w służbie i umiejętności zdobyte w tym czasie, wałbrzyski policjant rozpoczął akcję ratowania mężczyzny. Wezwał pogotowie, wykonując połączenie pod numer alarmowy 112, i wspólnie ze swoim znajomym, po udrożnieniu dróg oddechowych, podjął się resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego. Sama akcja trwała kilka minut, ale dzielnicowemu wydawało się jakby to była wieczność. Ostatecznie mężczyźnie udało się przywrócić oddech. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, wraz ze znajomym, mundurowy monitorował czynności życiowe mieszkańca województwa świętokrzyskiego.

Ostatecznie ratownicy medyczni po przejęciu poszkodowanego poinformowali, że zaangażowanie i właściwa postawa dzielnicowego oraz jego kolegi pozwoliły na uratowanie mężczyźnie życia. Nieprzytomny mieszkaniec Starachowic został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie udzielona została mu dalsza profesjonalna pomoc medyczna. Z informacji, które następnie uzyskał wałbrzyski policjant wynika, że mężczyzna podczas grzybobrania miał zawał serca, ale teraz powoli wraca już do zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony