Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa łódź policyjna w akcji na Wiśle

Data publikacji 05.11.2022

Niecały miesiąc temu włocławscy policjanci wzbogacili się o nową łódź patrolową. Jej możliwości już mieli okazję sprawdzić podczas akcji na Zalewie Włocławskim, gdzie z niewielkiej łodzi wypadły do wody dwie osoby.

Do zdarzenia doszło wczoraj (4.11.2022) po godzinie 11:00. Wówczas dyżurny otrzymał informację o dwóch osobach, które na Zalewie Włocławskim na wysokości Wistki Szlacheckiej wypadły z łódki do wody i wzywają pomocy.

Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach akurat pełnili w tym czasie służbę na zalewie wykorzystując swoją najnowszą łódź patrolową, którą otrzymali niecały miesiąc temu. Udali się więc we wskazane miejsce, gdzie zlokalizowali dryfującą łódkę, a po chwili również i jej użytkowników. 

Okazało się, że obaj mężczyźni zdołali o własnych siłach dopłynąć do trzcinowiska, gdzie następnie zajęli się nimi mundurowi – policjant ogniwa wodnego, strażacy i ratownicy medyczni.

Na szczęście skończyło się jedynie na wychłodzeniu i przemoczonym ubraniu, 41 i 43-latek nie wymagali hospitalizacji.

Na brzeg trafiła wkrótce również i łódka poszkodowanych. Funkcjonariusze do odholowania łodzi wykorzystali policyjną motorówkę. W działaniach, poza policjantami, brali udział także włocławscy strażacy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.82 MB)

Powrót na górę strony