Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 09.11.2022

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wracając ze służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 42-letni mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę i ruszyć w drogę mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem, a zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi i po raz kolejny dowiódł tego mundurowy z powiatu lwóweckiego. Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

W niedzielę, 06.11.2022 roku, w Nielestnie funkcjonariusz podczas powrotu ze służby do domu, zauważył jak jeden z kierujących, porusza się całą szerokością jezdni. Mając podejrzenie, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie bezzwłocznie o wszystkim poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Sam wykorzystując dogodny moment, zajechał drogę mężczyźnie, a następnie zabrał kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Na miejsce dotarł patrol Policji, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. 42-latek wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, był drugi powód, który dyskwalifikował go jako kierowcą – brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony