Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za zabójstwo żony

Data publikacji 14.11.2022

Inowrocławscy policjanci doprowadzili do sądu 72-letniego mężczyznę. Oskarżyciel postawił mu zarzut zabójstwa, a sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo nawet dożywocia.

Dzisiaj, 14.11.2022 roku, kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do sądu mężczyznę, który dzień wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa żony. Sąd rozpatrzył pozytywnie wniosek policji oraz prokuratury o tymczasowy areszt i izolował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące.

Sprawa wiąże się ze zdarzeniem, do którego doszło w piątek, 11.11.2022 roku. Inowrocławscy policjanci podjęli działania po tym, jak zostali poinformowani o zwłokach, które zostay ujawnione w jednym z domów na terenie gminy Gniewkowo. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 64-latki, który, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nie nastąpił z przyczyn naturalnych.

W sprawie działała grupa dochodzeniowo-śledcza, pod ścisłym nadzorem prokuratury. Na podstawie zebranych już wówczas informacji oraz dowodów śledczy podejrzewali, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż kobiety. Od piątku zatem trwały jego poszukiwania. W działaniach wzięło udział kilkuset policjantów, wspieranych przez strażaków oraz Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Poszukiwania prowadzone były na bardzo szeroką skalę. Podczas nich przeczesano również obszar leśny na terenie gminy Gniewkowo. Zorganizowane wspólnie działania dały po raz kolejny bardzo szybki efekt. Następnego dnia, 12.11.2022 roku, w lesie około 5 kilometrów od miejsca zamieszkania został znaleziony i zatrzymany 72-letni mężczyzna.

Trafił on do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją inowrocławskiego sądu został tymczasowo aresztowany. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności albo nawet dożywocie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony