Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują

Data publikacji 14.11.2022

Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel 11. edycji Akcji Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” prowadzonej w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, a także w innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Krajowa Administracja Skarbowa.

Wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, bo choć dziś nie musimy walczyć i przelewać krwi za wolność Ojczyzny, ale właśnie w taki szczególny sposób możemy okazać swój patriotyzm, a jednocześnie szacunek do największego daru jakim jest życie.

Tegoroczna zbiórka, której po raz kolejny organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, rozpoczęła się 24 października i trwać będzie, aż do 23 grudnia br.

plakat promujący akcję Nasza Krew- Nasza Ojczyzna

Podczas poprzednich edycji, w latach 2012-2020, krwiodawcy przekazali do Narodowego Centrum Krwi 13 450 litrów  krwi i jej składników, w tym 4 010 litrów wypłynęło z szeregów Straży Granicznej.

Pamiętając o tym, że decyzja o oddaniu krwi to mały krok lecz na wagę życia drugiego człowieka, zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji.

Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują – bo tego leku nie da się wyprodukować.

(Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej / mw)

Film Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują

Pobierz plik Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują (format mp4 - rozmiar 16.23 MB)

Powrót na górę strony