Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2-latek w krótkim rękawku i bez butów biegał sam po chodniku. Pomogli przechodnie oraz policjanci

Data publikacji 15.11.2022

Malutki chłopiec, nieodpowiednio ubrany, w krótkim rękawku i bez butów, wystraszony i zapłakany biegał sam po chodniku przy ruchliwej ul. Witosa w Jelczu-Laskowicach. Dzięki szybkiej i właściwej reakcji mieszkańców, którzy zaopiekowali się chłopcem i powiadomili policję, nie doszło do tragedii.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek 10 listopada 2022 roku. Kilka minut po godz. 18.00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Witosa, bez butów i w krótkim rękawku biega zapłakany i zagubiony chłopiec.

Maluch nie potrafił powiedzieć jak się nazywa, nie potrafił również wskazać miejsca zamieszkania.

Przybyli na miejsce policjanci, z uwagi na brak kontaktu z chłopcem i podejrzenie, że nie zna on języka polskiego, poprosili o pomoc tłumacza. Mundurowi dzięki dobrej znajomości rejonu oraz szeroko poczynionym ustaleniom i wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji ustalili dane chłopca, a tłumaczka nawiązała kontakt z jego matką. 2- latek został przebadany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, nie wymagał hospitalizacji i pozostał pod opieką policjantów.

Podczas dalszych ustaleń okazało się, że chłopiec był pod opieką ojca, który mając 3 promile alkoholu w organizmie zapomniał, że "opiekuje" się synkiem. Chłopiec wykorzystując nieuwagę swojego taty wyszedł z domu i zawędrował na bardzo ruchliwą ulice. Tylko dzięki właściwej i szybkiej reakcji mieszkańców powiatu oławskiego chłopcu nic się nie stało.

Ostatecznie dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę matki. Sprawa jednak nie została na tym zakończona, o całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie oraz prokuratura, którzy będą ustalać, czy zachowanie ojca w sposób bezpośredni zagrażało bezpieczeństwu dziecka.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony