Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast grzybów zbierał w lesie narkotyki

Data publikacji 18.11.2022

Ogromne ilości narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę czy klefedron, przejęli policjanci CBŚP. Podczas działań zatrzymali mężczyznę, który wpadł, gdy przyszedł do lasu zabrać ukryte tam narkotyki. Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Opolu.

W lesie, na terenie powiatu opolskiego, gdzie zatrzymano mężczyznę, policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji znaleźli dobrze zamaskowane skrytki, które jednocześnie były magazynem zawierającym narkotyki w różnej postaci, tj.: płynnej i stałej.

Czynności na terenie leśnym trwały dwie doby. Były prowadzone także przy wsparciu przewodników z psami tropiącymi z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. W ich efekcie ujawniono i zabezpieczono między innymi 200 litrową beczkę wypełnioną roztworem środka psychotropowego w postaci 4CMC (klefedron), przeszło 5 kg substancji psychotropowej 4CMC, 12 kg amfetaminy oraz ponad 8 litrów płynnej amfetaminy (aminy).

Dodatkowo w pomieszczeniach gospodarczych będących w użytkowaniu zatrzymanego, policjanci CBŚP znaleźli narkotyki. Wynikiem przeszukania było zabezpieczenie 9 tys. tabletek 4CMC i przeszło 3 kg marihuany. Funkcjonariusze przejęli także równowartość niemal 600 tys. zł w różnej walucie oraz zabezpieczyli pojazdy podejrzanego. Mienie to objęto następnie przez prokuratora zabezpieczeniem majątkowym.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzany usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, Sąd Rejonowy w Opolu wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 37.82 MB)

Powrót na górę strony