Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Fałszywy" przedstawiciel

Data publikacji 12.06.2008

Zamojscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca Mińska Mazowieckiego, w samochodzie którego odnaleźli fałszywą pieczątkę, bloczek faktur, sprzęt komputerowy. Jako "fałszywy" przedstawiciel firmy próbował w ten sposób sprzedawać sprzęt komputerowy. Ponadto policjanci znaleźli woreczek z zawartością 0, 37 grama amfetaminy. 29-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 29-latek zaoferował jednemu ze sklepów komputerowych w Zamościu kupno 20 sztuk komputerów. Mężczyzna twierdził, że jest przedstawicielem firmy z Mińska Mazowieckiego. Dysponował pieczęcią firmy i bloczkiem faktur. Do transakcji jednak nie doszło. Zamojscy policjanci zatrzymali 29-latka.

Jak się okazało mężczyzna nigdy nie był zatrudniony w firmie za przedstawiciela, której się podawał. Nie miał też prawa wystawiać faktur w imieniu tej firmy, a pieczątka, którą się przy tym posługiwał była sfałszowana. Policjanci ustalili, że pod koniec maja zatrzymany mężczyzna sprzedał już w ten sposób kilka komputerów. Z ustaleń wynika również, że w przeszłości przeciwko 29-latkowi prowadzone były postępowania za oszustwa i przywłaszczenia.

Funkcjonariusze przeszukali pojazd należący do 29-latka. Oprócz fałszywej pieczątki, bloczku faktur i sprzętu komputerowego policjanci odnaleźli woreczek z zawartością 0, 37 grama amfetaminy.

Dziś zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty podrobienia faktury i posiadania narkotyków. Za czyny te grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony