Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

mł. asp. Mateusz Owczarczyk jest gotowy nieść pomoc również po służbie

Data publikacji 18.11.2022

Policjant z Władysławowa, mł. asp. Mateusz Owczarczyk w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia drogowego. W zdarzeniu brał udział motorowerzysta oraz jego pasażer. Kierowca uderzył w krawężnik powodując upadek obojga 16-latków. Reakcja stróża prawa była natychmiastowa. Na początku sprawdził obrażenia kierującego jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz powiadomił o całym fakcie służby ratunkowe. Pasażer nie doznał żadnych obrażeń. Stróż prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby.

W środę, 16 listopada 2022 roku  policjant z Władysławowa w czasie wolnym od służby, jadąc jedną z ulic Władysławowa był świadkiem zdarzenia drogowego. W zdarzeniu do jakiego doszło około godziny 19.30 na ul. Gdańskiej, brał udział motorowerzysta oraz jego pasażer.

Mł.asp. Mateusz Owczarczyk widząc upadek osób jadących na motorowerze natychmiast przystąpił do działania. Na początku sprawdził obrażenia ciała 16-latka, który był nieprzytomny, a następnie udzielił mu pomocy przedmedycznej. Za pośrednictwem dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowegona miejsce zdarzenia wezwał pogotowie ratunkowe.

Gdy 16-latek odzyskał przytomność i sytuacja uspokoiła się stróż prawa monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie otrzymał fachową pomoc, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo,  natomiast pasażer nie doznał żadnych obrażeń.

Wkrótce na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kierujący jadąc ulicą Gdańską stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas po czym uderzył w krawężnik i upadł na jezdnię.

Nasz kolega zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie.

(KWP w Gdańsku / sc)

  • umundurowany funkcjonariusz stoi obok radiowozu
  • przewrócony motorower, który brał udział w zdarzeniu drogowym leży na ziemi
  • na pierwszym planie na ziemi leży przewrócony motorower, w tle stoi karetka pogotowia ratunkowego, policjant oraz ratownik medyczny
  • miejsce zdarzenia drogowego, na ziemi leży motorower, a obok niego stoi umundurowany policjant. W tle na ulicy stoi karetka pogotowia ratunkowego
Powrót na górę strony