Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo 86-latka, sprawca zatrzymany

Data publikacji 21.11.2022

W niedzielę, w Wielkiej Wsi w powiecie tarnowskim doszło do zabójstwa. O zdarzeniu powiadomiła rodzina, a przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 43-latka podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni.

W niedzielę, 20.11.br., tuż po godzinie 12.00, dyżurny CPR-u został powiadomiony o napaści na 86-letniego mężczyznę, przez nieznanego mężczyznę. Agresor wszedł na posesję seniora i zaczął zadawać mu ciosy niebezpiecznym narzędziem po całym ciele. Przybyli na miejsce policjanci obezwładnili i zatrzymali napastnika, a zespół ratowników medycznych przystąpił do udzielania pierwszej pomocy starszemu panu. Niestety, ratownicy nie byli w stanie uratować 86-latka, który zmarł od zadanych ciosów.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół dochodzeniowo-śledczy tarnowskiej komendy Policji, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz lekarz z listy biegłych sądowych. Ciało denata zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, celem wykonania sekcji zwłok. Na miejscu zbrodni do późnych godzin nocnych pracowali specjaliści, którzy zebrane dowody wykorzystają w postępowaniu przygotowawczym. Napastnik został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Również policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny  i okoliczności zabójstwa.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony