Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Data publikacji 23.11.2022

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poszukuje mężczyzny, który 3 października 2022 roku w bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta podającego się za policjanta. Oszust wprowadził pokrzywdzoną w błąd informując o wypadku córki. Wszystkich z Państwa, którzy rozpoznają mężczyznę na zdjęciach, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z zielonogórską komendą.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej  Policji w Zielonej Górze prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa, d o którego doszło 3 października 2022 roku w bloku mieszkalnym przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Pokrzywdzona przestępstwem mieszkanka odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Oszust informował pokrzywdzoną o wypadku córki i konieczności wpłacenia „kaucji”, żeby córka nie miała kłopotów. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej.

Nadzorujący sprawę Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przychylił się do wniosku policjanta prowadzącego postępowanie i wydał postanowienie o upublicznieniu wizerunku podejrzewanego o oszustwo.  

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów 40, lub telefoniczny pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411 bądź e-mailowy: sekretariat.doch.kmp_zgora@go.policja.gov.pl.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • mężczyzna odbierający wyłudzone pieniądze - zdjęcie z monitoringu
  • mężczyzna odbierający wyłudzone pieniądze - zdjęcie z monitoringu
  • mężczyzna odbierający wyłudzone pieniądze - zdjęcie z monitoringu
Powrót na górę strony