Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli w gaszeniu pożaru

Data publikacji 23.11.2022

Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych byli pierwsi na miejscu pożaru, który wybuchł wczoraj w miejscowości Krzemienica. Policjanci wraz z domownikami gasili przydomową drewutnię, w której składowany był opał na zimę.

Wczoraj, 22.11.2022 roku, około 13.30, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze na jednej z posesji w miejscowości Krzemienica. Z przekazanych informacji wynikało, że zapaliła się przydomowa drewutnia, w której składowany był pelet, drewno i węgiel na zimę.

Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych, którzy w tym rejonie pełnili służbę, bardzo szybko przybyli na miejsce. Policjanci natychmiast zaczęli pomagać gaszącym pożar domownikom. Mimo dużego zadymienia asp. Grzegorz Pelc odsuwał od źródła ognia kolejne kawałki drewna, a asp. Barbara Nyklewicz, za pomocą wiader z wodą, gasiła źródło pożaru. Dzięki pomocy dzielnicowych, domownikom udało się zatrzymać rozprzestrzeniania się ognia do czasu przybycia straży pożarnej i uchronić od spalenia większość składowanego na zimę opału.

Dzisiaj do łańcuckiej komendy trafiły podziękowania od właściciela drewutni, który w ten sposób wyraził wdzięczność i uznanie za pomoc okazaną przez funkcjonariuszy rewiru dzielnicowych.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony