Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

70-latek zasłabł na chodniku. Z błyskawiczną pomocą przybyli policjanci z goleniowskiej drogówki.

Data publikacji 23.11.2022

„Pomagać i chronić” to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Działanie goleniowskich policjantów potwierdza te słowa. Mundurowi podczas patrolu zauważyli opartego o słup mężczyznę i leżący obok niego rower. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili 70-latkowi pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji policjantów poszkodowany z podejrzeniem stanu przedzawałowego trafił pod opiekę medyczną.

We wtorek, 22 listopada 2022 roku po godzinie 14.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, st.asp. Renata Grzegorczyk oraz st. sierż. Łukasz Jankowski pełnili służbę w okolicach ulicy 700-Lecia w Nowogardzie. W pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, opartego o słup i leżący obok niego rower. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje on pomocy. Jak się okazało 70-latek miał problem z wypowiedzeniem się,  utrzymaniem równowagi i nerwowo rozglądał się dookoła. Mundurowi niezwłocznie udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji policjantów po kilku minutach poszkodowany mężczyzna  z podejrzeniem stanu przedzawałowego trafił pod opiekę medyczną.

Policjanci w codziennej służbie nie tylko egzekwują prawo, ale też chronią i pomagają w każdej nieoczekiwanej sytuacji. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, udzielonej pomocy i prawidłowej ocenie sytuacji nie doszło do tragedii.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony