Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali ludzi z pożaru

Data publikacji 24.11.2022

Na terenie powiatu świdwińskiego doszło do kolejnego pożaru domu mieszkalnego . Mundurowi ratowali życie mieszkańców trawionego przez ogień budynku. Swój dach nad głową straciło dziesięć osób. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo wszystkim, których drogę do wyjścia blokował ogień i dym.

W miniony wtorek, 22.11.2022 roku, policjanci Komisariatu Policji w Połczynie Zdroju, otrzymali zgłoszenie o płonącym budynku w pobliskiej wsi. Pod podany w zgłoszeniu adres, przybyli jako pierwsi. Mundurowi doskonale wiedzieli, że w tym domu mieszka kilka rodzin. Pożar szybko rozprzestrzeniał się a wołających o pomoc ogarniał „gryzący” dym. Policjanci wybijając szybę, dostali się do jednego z mieszkań, skąd ewakuowali pięć dorosłych osób i czworo dzieci - najmłodsze z nich miało niespełna rok. Niepełnosprawną seniorkę rodziny, policjanci ratowali w jedyny możliwy sposób, wynosząc na rękach.

Na piętrze budynku pomocy potrzebowała niechodząca kobieta, którą z ogarniętego pożogą domu wspólnie ze strażakami, wyniesiono po drabinie.

Wszyscy lokatorzy przeżyli tragedię i żadna z osób nie wymagała hospitalizacji. Na ratunek mogły liczyć również zwierzęta domowe, mundurowi z pożaru wynieśli rodzinę czworonogich przyjaciół pogorzelców.

Policjanci działali pod wielką presją niebezpieczeństwa, mimo to nie wahali się ruszyć z pomocą. Z narażeniem własnego zdrowia, ochronili najważniejszą wartość, jaką jest ludzkie życie.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • wozy strażackie przed płonącym domem i idący drogą w kierunku pożaru policjant
  • pora nocna - ulica, radiowóz i auta na drodze
  • strażak gasi pożar w płonącym domu
Powrót na górę strony