Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

56 punktów karnych i grzywna w wysokości 3500 złotych dla pirata drogowego

Data publikacji 25.11.2022

Krośnieńscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego, który popełniając szereg wykroczeń drogowych, zgromadził na swoim koncie aż 56 punków karnych. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 3500 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 9.00 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Iskrzynia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy zwrócili uwagę na kierującego samochodem marki GMC, który przed przejściem dla pieszych rozpoczął niebezpieczny manewr wyprzedzania ciągu pojazdów.

Chwilę później, tuż przed wierzchołkiem wzniesienia, kierujący gmc wyprzedził kilka kolejnych samochodów, ignorując znaki zakazu oraz podwójną linię ciągłą. Ponadto policyjny pomiar prędkości wskazał, że tuż przed zatrzymaniem, kierujący poruszał się z prędkością 92 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierującym okazał się 26-letni obywatel Turcji. Młody mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak znaleźć wytłumaczenia swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Młody kierowca w zaledwie kilkadziesiąt sekund zgromadził na swoim koncie aż 56 punktów karnych. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 3500 złotych.

Zgromadzone przez 26-latka punkty zostały wpisane do systemu ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Przekroczenie dopuszczalnych limitów punktowych przez obcokrajowców wiąże się z konsekwencjami tożsamymi dla tych, jakie grożą polskim kierowcom. 

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony