Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli seniorkę z zadymionego budynku

Data publikacji 28.11.2022

Nad ranem w jednym z domów w Łaziskach Górnych pojawił się ogień. Według wstępnych ustaleń przyczyną zdarzenia był pozostawiony na włączonej kuchence garnek z jedzeniem. Pierwszy na miejscu pojawił się patrol z miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy dostali się do środka zadymionego budynku, wynieśli leżącą w kuchni 73-latkę oraz wyprowadzili jej psa.

Dzisiaj, 28.11.2022 roku, około 4.30, dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał informację o pożarze domu przy ulicy Działkowców. Wysłani przez niego policjanci z patrolu jako pierwsi dotarli na miejsce. Nie czekając na pomoc, weszli oni do zadymionego mieszkania na parterze, gdzie w kuchni leżała 73-latka. Patrolowcy natychmiast wynieśli z budynku kobietę oraz wyprowadzili jej psa.

Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w kuchni, gdzie na włączonej kuchence pozostawiony był garnek z jedzeniem. Seniorka trafiła do szpitala. Według informacji lekarzy jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 73-latka opuściła już placówkę medyczną. Mieszkającej na pierwszym piętrze córce kobiety i jej mężowi, nic się nie stało.

Na miejscu pracują teraz policjanci, którzy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa będą wyjaśniali dokładny przebieg zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mikołowie.

(KWP w Katowicach / mw)

  • na zdjęciu widać karetkę pogotowia, policyjny radiowóz oraz wóz straży pożarnej
  • na zdjęciu widać wnętrze zadymionej od ognia kuchni
  • na zdjęciu widać wnętrze zadymionej od ognia kuchni. Jest otwarte okno balkonowe
Powrót na górę strony