Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze nowe radiowozy w nowych barwach trafiły na Warmię i Mazury

Data publikacji 29.11.2022

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do garnizonu warmińsko-mazurskiego już jakiś czas temu trafiło 40 motocykli w nowych barwach. Teraz odebrane zostały pierwsze radiowozy.

Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Stąd zmiana trzech kluczowych elementów pojazdów policyjnych. W nowej wersji zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzone zostały dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluoroscencyjnych żółto-zielonych pasów.

Kilka tygodni temu zasilony został tabor pojazdów służby ruchu drogowego. Do policjantów drogówki z Warmii i Mazur trafiło 40 nowych motocykli BMW R1250 RT, które już są wykorzystywane podczas służby w jednostkach powiatowych.

Więcej na ten temat można przeczytać i zobaczyć w artykule "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego".

Pod koniec listopada odebrane zostały pierwsze dwa radiowozy w nowym oznakowaniu, które wkrótce wyjadą na drogi w jednostkach powiatowych Warmii i Mazur.  

Nowe radiowozy to auta marki Kia Sportage z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania.

Koszt zakupu i dostosowania do potrzeb policji jednego takiego auta wyniósł ponad 166 000 zł.

Zakup został sfinansowany dzięki połączonym środkom pochodzącym z budżetu Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji tworzonego przez samorządy terytorialne.  

Na poniższym filmie widoczne są nowe radiowozy w nowym oznakowaniu i z włączonymi sygnałami świetlnymi. Auta stojące na parkingu są zaparkowane obok siebie. Film zamiera naprzemiennie ujęcia samochodów z zewnątrz i z ich wnętrza.

Film Nowe radiowozy w nowych barwach

Opis filmu: Nowe radiowozy w nowych barwach. na filmie pokazane są nowe radiowozy widziane z zewnątrz oraz kilka ujęć z wnętrza pojazdów.

Pobierz plik Nowe radiowozy w nowych barwach (format mp4 - rozmiar 11.03 MB)

Film w lepszej rozdzielczości dostępny jest również w serwisie YouTube.com.
W filmie wykorzystano utwór "A Hero Within", Universal Production Music.

(tm)

  • Nowe radiowozy w nowych barwach zaparkowane obok siebie na parkingu
    Nowe radiowozy w nowych barwach
Powrót na górę strony