Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kobiety poszukiwane ENA zatrzymane

Data publikacji 30.11.2022

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, przy wsparciu BMWP KGP, zatrzymali trzy Polki poszukiwane europejskimi nakazami aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości. Kobiety były ścigane w związku z podejrzeniem udziału we włoskiej grupie przestępczej i prania pieniędzy. Działania zrealizowano w ramach projektu I-CAN (Interpol Cooperation Against Ndrangheta).

Policjanci z grupy „łowców cieni” Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową, przy wsparciu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, zatrzymali trzy Polki, w wieku od 44 do 47 lat. Kobiety poszukiwane były  europejskimi nakazami aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości w związku z podejrzeniem udziału w grupie przestępczej i prania pieniędzy. Działania zrealizowano w ramach projektu I-CAN (Interpol Cooperation Against Ndrangheta). Funkcjonariusze przeprowadzili działania w Warszawie oraz w województwie śląskim i lubelskim.

Akcję przeprowadzono w związku ze śledztwem włoskich organów ścigania, dotyczącym grupy przestępczej wytwarzającej nierzetelną dokumentację, na podstawie której dokonywano oszustw podatkowych na szkodę włoskiego budżetu państwa oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności. Z informacji przekazanych przez stronę włoską wynika, że wartość fikcyjnych transakcji, poprzez które uszczuplano budżet włoskiego państwa, szacuje się na kwotę ponad 50 mln euro.

Wobec zatrzymanych kobiet została wszczęta procedura ekstradycyjna do Republiki Włoskiej.

(CBŚP / mw)

Powrót na górę strony