Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wróciło do seniorów. Odzyskali je policjanci

Data publikacji 30.11.2022

Do żagańskiej Policji zgłosił się senior, który poinformował, że skradziono mu prawie 30 tysięcy złotych. Policjanci razem z nim sprawdzili jego mieszkanie, gdzie znaleźli całą kwotę. Okazało się, że mężczyzna w natłoku wielu spraw zapomniał, gdzie je zostawił. Wdzięczny za pomoc policjantów, przysłał podziękowania. Podobna sytuacja miał miejsce tydzień wcześniej, kiedy policjanci również pomogli innemu seniorowi w odnalezieniu jego pieniędzy.

W czwartek (24 listopada) do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przybył zaniepokojony starszy mężczyzna, który chciał zgłosić kradzież blisko 30 tysięcy złotych. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, pojechali z nim do mieszkania, aby wykonać oględziny miejsca, skąd skradziono pieniądze i sporządzić niezbędną dokumentację. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli całą kwotę. Jak się okazało, senior w natłoku codziennych spraw zapomniał, gdzie je schował. Szczęśliwy mężczyzna następnego dnia przyniósł podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu inspektora Marcina Sapuna, wyrażając w nich wdzięczność za pomoc, jaką okazali mu policjanci. Podobna sytuacja miała miejsce tydzień wcześniej, kiedy to inny senior zgłosił, że skradziono mu ponad 30 tysięcy złotych. Wtedy także policjanci w trakcie oględzin odnaleźli całą sumę.

Pamiętajmy, aby nie przechowywać większych kwot gotówki w domu. Uświadamiajmy także naszych bliskich w starszym wieku, że pieniądze najbezpieczniej trzymać w banku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony