Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone kradzione części samochodowe oraz broń i amunicja

Data publikacji 30.11.2022

Ryccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli silniki samochodowe i skrzynie biegów, które najprawdopodobniej pochodzą z pojazdów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii i Francji. Ponadto ujawnili też cztery jednostki broni palnej i amunicję. Zatrzymany 37-latek z gminy Ryki usłyszał już zarzuty.

W poniedziałek, 28.11.2022 roku, policjanci z ryckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, we współpracy z funkcjonariuszami z placówki Straży Granicznej w Terespolu weszli na teren jednej z firm z powiatu ryckiego zajmującej się sprzedażą używanych części samochodowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że część znalezionych elementów pochodzi z kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili dziewięć sztuk skrzyń biegów i dwa silniki samochodowe. Część pochodziła z pojazdów skradzionych na terenie Wielkiej Brytanii i Francji, natomiast pozostała część posiadała ślady celowego usuwania cech identyfikacyjnych. Przeprowadzone jednocześnie w tej sprawie przeszukanie prywatnej posesji, doprowadziło do ujawnienia czterech jednostek długiej i krótkiej broni palnej i amunicji.

Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Ryki, który trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego 50 tysięcy złotych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny mężczyźnie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

  • skrzynie biegów
  • zabezpieczona broń
  • silniki
Powrót na górę strony