Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Data publikacji 02.12.2022

Oszuści cały czas są aktywni i próbują różnych metod by się wzbogacić. Zawsze wzbudzają zaufanie i wywierają presję czasu tak, by rozmówca nie miał chwili namysłu i sposobności do wycofania się. Niestety kolejna seniorka z powiatu kazimierskiego straciła swoje oszczędności.

Wczoraj, 01.12.2022 roku, do Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zgłosiła się 73-latka, która poinformowała, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszustwa. Z informacji uzyskanej przez policjantów wynikało, że wieczorem 29 listopada do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Dzwoniąca mówiła, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebne jej są pieniądze, które pomogą uniknąć konsekwencji.

Seniorka uwierzyła w przedstawioną historię i przekazała kosztowności mężczyźnie, który przyjechał pod wskazany adres. W ten sposób kobieta straciła pond 130 000 złotych i biżuterię.

73-latka zorientowała się, że została oszukana dopiero kolejnego dnia, podczas rozmowy z bliskimi o tej sytuacji.

Niestety, mimo informacji w mediach i licznych apeli Policji, starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów i tracą swoje oszczędności. Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy przede wszystkim zakończyć taką rozmowę.W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Apelujemy również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o oszustach, którzy chcą wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony