Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wytropił podpalacza już w kilka godzin po przestępstwie

Data publikacji 06.12.2022

Radziejowscy policjanci już kilka godzin od przestępstwa zatrzymali 21-latka. W jego ujęciu pomógł pies służbowy z Inowrocławia, który podjął trop i doprowadził do miejsca zamieszkania podejrzanego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 4/5.12.2022 r., w jednej z miejscowości w gminie Piotrków Kujawski, w powiecie radziejowskim. Policjanci otrzymali informację, że doszło tam do podpalenia niezamieszkałej posesji. Właścicielka wyceniła straty na około 10 000 złotych.

Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem tropiącym z Inowrocławia. Owczarek Roli podjął ślad i po kilkuset metrowym tropieniu, doprowadził do posesji, zamieszkałej przez 21-latka.

Na miejscu podpalenia pracowali radziejowscy policjanci i biegły z dziedziny pożarnictwa. Zabezpieczyli ślady, które powiązali z mężczyzną mieszkającym tam, gdzie zaprowadził ich pies. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia domu i jego wyposażenia poprzez podpalenie. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Podpalony opuszczony dom
  • Spalony strop
  • Spalone wnętrze
  • Przewodnik z psem, który podjął trop
Powrót na górę strony