Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym

Data publikacji 07.12.2022

3 grudnia 2022 r. w czasie wolnym od służby funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łobzie asp. szt. Marek Błosiński, mł. asp Krystian Demko, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie st. sierż. Tomasz Fronczak oraz druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Radowie Małym Tomasz Tomczewski, udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym na drodze ekspresowej S3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego.

Mundurowi poruszając się prywatnym samochodem dostrzegli na prawym pasie jezdni stojący pojazd ciężarowy, pod którego naczepą znajdował się samochód osobowy marki Ford. W związku z tym funkcjonariusze natychmiastowo zatrzymali swój pojazd aby udzielić niezbędnej pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego. Na drodze ekspresowej zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę - kierowcę samochodu ciężarowego, wchodzącego na drugi pas ruchu, po którym poruszały się z dużą prędkością inne pojazdy. Policjanci sprowadzili kierującego na pobocze, po czym ustalili przebieg zdarzenia. Następnie dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia i wezwali służby ratunkowe. W pojeździe marki Ford funkcjonariusze ujawili zakleszczonego w pojeździe, starszego mężczyznę, który był przytomny, jednak uskarżał się na ból w okolicach nosa. Policjanci udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej, stabilizując kręgosłup w odcinku szyjnym, a także zadbali o jego komfort termiczny do czasu przyjazdu Załogi Ratownictwa Medycznego. Wszelkie ustalenia wynikłe w toku czynności na miejscu zdarzenia zostały przekazane dla przybyłych na miejsce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Postępowanie oraz profesjonalizm funkcjonariuszy zasługuje na pochwałę oraz uznanie, a także potwierdza, że na służbie jest się 24 godziny na dobę.

(KWP w Szczcinie / mw)

  • pas jezdni stojący pojazd ciężarowy, pod którego naczepą znajduje się samochód osobowy marki Ford
  • pas jezdni stojący pojazd ciężarowy, pod którego naczepą znajduje się samochód osobowy marki Ford, widać ambulans, wozy straży pożarnej i funkcjonariuszy różnych służb
Powrót na górę strony