Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży puszki z datkami zbieranymi na rehabilitację i leczenie chłopca

Data publikacji 07.12.2022

Policjanci z Bierutowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o kradzież puszki z pieniędzmi. Zbierane w niej datki miały trafić do potrzebującego leczenia i ciągłej rehabilitacji chłopca. Policjanci odnaleźli zniszczoną puszkę, lecz gromadzone w niej pieniądze zostały wydane przez złodzieja. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bierutowie przyjęli zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznany sprawca ukradł z lady sklepowej jednego z lokali na terenie miasta puszkę zawierającą pieniądze. Datki były zbierane na leczenie i rehabilitację kilkuletniego chłopca. Funkcjonariusze tuż po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się tą sprawą, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy przestępstwa i odzyskać pieniądze.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 38-letni mieszkaniec Bierutowa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji, gdzie wykonano z jego udziałem niezbędne czynności. 38-latek przyznał się do kradzieży pieniędzy i wskazał również policjantom miejsce, gdzie wyrzucił zniszczoną puszkę. Jak określił podczas rozmowy z policjantami, pieniądze wydał na własne potrzeby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikło, że w puszcze mogło być około tysiąca złotych. Zatrzymany mężczyzna przed sądem będzie tłumaczył swoje postępowanie. Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony