Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowane życie dzięki szybkiej i skutecznej akcji Policji

Data publikacji 08.12.2022

Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach uratowali młodą dziewczynę, która znajdowała się z stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości otrzymali informację od Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, że na Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży zadzwoniła młoda dziewczyna z informacją, że chce popełnić samobójstwo. Poinformowała telefonicznie konsultanta fundacji o zażyciu dużej ilości tabletek i dokonaniu samookaleczenia.

Funkcjonariusze Sekcji Obsługi Całodobowej Wydziału Wywiadu Kryminalnego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalania danych dotyczących właściciela numeru telefonu, z którego wykonano połączenie na numer zaufania oraz miejsca przebywania osoby dzwoniącej. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że dzwoniąca osoba przebywa w jednej z miejscowości powiatu łosickiego. Informację natychmiast przekazano Dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, a ten niezwłocznie pod wskazany adres skierował patrol Policji. Policjanci na miejscu zastali młodą kobietę, której stan wskazywał na zażycie środków odurzających. Z osobą był utrudniony kontakt, chwilami dostawała drgawek, po których traciła przytomność. Interweniujący na miejscu policjanci udzielili dziewczynie pierwszej pomocy oraz wezwali załogę pogotowia ratunkowego, która zabrała ją do szpitala. Dzięki wzorowej współpracy pomiędzy jednostkami Policji i zaangażowaniu stróżów prawa, w ostatniej chwili uniknięto tragedii.

Jednym z zadań Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości jest ustalanie danych niezbędnych do zlokalizowania osób będących w stanie zagrożenia życia. Od początku roku funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości dokonali 653 takich ustaleń – wszystkie pozwoliły zapobiec tragedii i nieszczęściu.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest organizacją pozarządową, która kompleksowo zajmuje się problematyką przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci.

(CBZC)

Powrót na górę strony