Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby uratowali zaplątanego daniela

Data publikacji 09.12.2022

W dniu 27 listopada na terenie obwodu łowieckiego nr 152 położonego na terenie Nadleśnictwa Łobez, jeden z mieszkańców Radowa Małego napotkał daniela, który był zaplątany w siatkę ogrodzeniową pola. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze KPP Łobez.

O powyższym fakcie został poinformowany mł. asp. Piotr Brzeziński, który jest również myśliwym Koła Łowieckiego „Jeleń” w Łobzie. Funkcjonariusz wspólnie ze swoją małżonką, asp. szt. Adamem Kośmińskim – dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, a także myśliwym Maciejem Krawczak udali się we wskazane miejsce i potwierdzili informację uzyskaną od mieszkańca. Zwierzę bez ludzkiej pomocy  nie miało szans na pokonanie uwięzi oraz przeżycie. Po kilkunastu minutach udało się oswobodzić daniela, który oddalił się w kierunku lasu.

Funkcjonariusze w codziennej służbie niosą pomoc przede wszystkim ludziom, jednak mł. asp. Piotr Brzeziński oraz asp. szt. Adam Kośmiński udowodnili swoją postawą, że gdy zachodzi taka potrzeba, pomagają bez wahania również zwierzętom.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • dwaj mężczyźni uwalniają daniela
  • daniel  w zaroślach zaplątany w druty
  • daniel zaplątany  w druty
  • mężczyzna zbliża się do zaplatanego w druty daniela
Powrót na górę strony