Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pilotaż do szpitala chorego, pięciomiesięcznego chłopczyka 

Data publikacji 13.12.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z chorym dzieckiem. Roztrzęsiony kierowca poinformował mundurowych, że jego dziecko ma problemy z oddychaniem. Z uwagi na stan zagrażający życiu malucha, policjanci natychmiast przeprowadzili pilotaż. Dzięki pomocy mundurowych chłopczyk szybciej mógł uzyskać specjalistyczną pomoc.

W nocy z czwartku na piątek, z 8 na 9 grudnia br., policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż przed 23.00, na ulicy Ceglanej dostrzegli jadący z dużą prędkością samochód marki Honda. W związku z zaistniałą sytuacją dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Mieszkaniec gminy Kęty, który kierował samochodem, przekazał że jego pięciomiesięczne dziecko jest bardzo chore i musi jak najszybciej dotrzeć do szpitala.

Policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu do oświęcimskiego szpitala. Rodzice jadąc za radiowozem na sygnałach szybko i bezpiecznie dotarli do placówki medycznej. W trakcie drogi mundurowi skontaktowali się z oficerem dyżurnym oświęcimskiej jednostki Policji, który poinformował pracowników szpitala o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu w szpitalu czekali już lekarze i ratownicy, którzy udzielili dziecku specjalistycznej pomocy medycznej.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony