Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie widziała nieoznakowanego radiowozu we wstecznym lusterku. Pędziła 150 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 13.12.2022

Policjanci wrocławskiej drogówki, którzy działają w specjalnej grupie SPEED, dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, sprawdzając m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Patrolując ulice Psiego Pola uwagę funkcjonariuszy zwróciło jadące ze znaczną prędkością BMW. Mundurowi zmierzyli jego prędkości, a na ekranie wideorejestratora, w który wyposażony jest ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik 150 km/h. Wykroczenie to zostało zarejestrowane na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h!

Mundurowi z wrocławskiej grupy SPEED patrolując dawną DK nr 8 w rejonie Psiego Pola sprawdzali czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń prędkości.
Jadąc w kierunku centrum w pewnej chwili zauważyli BMW, którego kierująca, już na pierwszy rzut oka, poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi. 

Policjanci zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażone był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik 150 km/h! W miejscu ujawnienia wykroczenia, można jechać maksymalnie 70 km/h.

Kontrolującym funkcjonariuszom 46-latka powiedziała, że nie widziała ich radiowozu we wstecznym lusterku i dlatego „pozwoliła” sobie na tak brawurową jazdę.

Na mieszkankę stolicy Dolnego Śląska, za popełnione wykroczenie, policjanci nałożyli mandat w kwocie 2500 zł. Zgodnie z obowiązującymi od września br. przepisami, do konta kierującej przypisane zostało również 15 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnej kierujące za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż nadmierna prędkość. 
Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo od każdego z nas w dużej mierze zależy bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Opis filmu: rejestrator

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.12 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.94 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony