Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po niespełna 2 godzinach poszukiwań odnaleziono zaginionego 82-latka

Data publikacji 14.12.2022

Szybko podjęte działania Policji doprowadziły do odnalezienia 82-latka, który w sobotę po południu opuścił dom i do niego nie wrócił.

Policja rozpoczęła poszukiwania mężczyzny po tym jak rodzina poinformowała, że chory 82-latek wyszedł z domu z nożem. Zaginiony wcześniej pokłócił się z domownikami. Ze względu na jego zachowanie rodzina podejrzewała, że mężczyzna może zrobić krzywdę sobie i innym.

Z uwagi na panujące niskie temperatury i zbliżający się wieczór policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna widziany był na obrzeżach miasta i kierował się w kierunku lasu. Istniało realne zagrożenie życia i zdrowia seniora. Policjanci wydziału ruchu drogowego lipskiej komendy na śniegu znaleźli ślady butów prowadzące w stronę lasu. Po niespełna 2 godzinach 82-latek został odnaleziony cały i zdrowy. Senior został przekazany pod opiekę rodziny.

Apelujemy o wzmożenie opieki nad seniorami. Każdy z nas ma obowiązki zawodowe i domowe. Postarajcie się jednak znaleźć czas, aby kontrolować, co dzieję się ze starszym członkiem rodziny.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony