Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne nowoczesne radiowozy zasiliły tabor lubelskiej Policji

Data publikacji 14.12.2022

Policjanci z lubelskiego garnizonu wzbogacili się o kolejne nowe radiowozy. Z oddanych dziś do użytku 11 radiowozów, 7 zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, zaś 3 elektryczne radiowozy dofinansował WFOŚiGW w Lublinie. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Na zdjęciu widzimy nowy radiowóz oznakowany z napisami policja marki Kia Sportage.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się wręczenie kluczyków do nowych radiowozów. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pan  dr hab. Grzegorz Grzywaczewski.

Nadinsp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie przemawia do zgromadzonych gości.

Wśród zakupionych i przekazanych 11 nowych radiowozów są pojazdy marki Kia Sportage, marki Hyundai Kona electric i Volkswagen Crafter. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze,  jak i te nieoznakowane.

Na zdjęciu widzimy dużą salę odpraw na której jest kadra kierownicza Lubelskiej Policji oraz funkcjonariusze oczekujący na odbiór kluczyków do nowych radiowozów.

Oznakowane samochody marki Kia Sportage, które zostały zakupione przy współudziale jednostek samorządowych trafią do policjantów komend w Zamościu, Janowie Lubelskim i Lubartowie.

nadinsp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wręcza kluczyki do nowych radiowozów funkcjonariuszom.

Kolejne 4 pojazdy zakupione również przy wsparciu Samorządów to nieoznakowane samochody marki Kia Sportage, które będą służyły funkcjonariuszom z komend w Białej Podlaskiej, Chełmie, Opolu Lubelskim i Parczewie.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka przemawia do kadry kierowniczej Policji Lubelskiej.

Trzy nieoznakowane pojazdy elektryczne marki Hyundai Kona elektric o wartości ponad 580 000 złotych otrzymaliśmy dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie kwotą 200 000 złotych. Te pojazdy będą użytkowane przez lubelskich funkcjonariuszy.

Na zdjęciu widzimy policjantów stojących obok nowych radiowozów.

Oddajemy do użytku także pojazd marki Volkswagen Crafter. Jest to furgon oznakowany APRD- wyspecjalizowany pojazd do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym. Będzie służył policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przy zabezpieczaniu wypadków drogowych. Pojazd został zakupiony ze środków budżetowych Policji.

Nowe radiowozy w Lubelskiej Policji.

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy,  samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Umundurowany policjant siedzi za kierownicą nowego radiowozu marki Kia Sportage.

Wkrótce nowe służbowe pojazdy rozpoczną swoją „służbę” na ulicach lubelskiego garnizonu. W tym roku do naszego garnizonu trafiło już 47 sztuk nowych radiowozów o łącznej wartości ponad 7 750 000 złotych. Nowy tabor z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystego przekazania nowych radiowozów.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

 

Powrót na górę strony