Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali auto z duszącym się dzieckiem

Data publikacji 19.12.2022

Policjanci ze szczecińskiej „drogówki” podczas służby wykonali niecodzienny pilotaż. Umożliwili rodzinie z dwumiesięcznym, duszącym się dzieckiem dotarcie do szpitala. Kilka minut później dziecko było już pod opieką lekarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 grudnia 2022 roku. Około godziny 17.00 operator podał komunikat o potrzebie pilotażu samochodu osobowego, który kierował się do szpitala „Zdroje” z mdlejącym dzieckiem, mającym trudności z oddychaniem. Słysząc komunikat funkcjonariusze ze szczecińskiej Grupy SPEED zgłosili gotowość podjęcia pilotażu.

Z pomocą operatora bardzo szybko ustalili, w której części miasta znajduje się pojazd. Policjanci z użyciem sygnałów dźwiękowych pilotowali kierowcę Audi do szpitala przy ul. Mącznej. Tam rodzina uzyskała pomoc na Oddziale Ratunkowym.

Po kilkudziesięciu minutach wujek maleństwa, w drodze powrotnej spotkał ten sam patrol i podziękował policjantom za okazaną pomoc i powiedział, że zdążyli na czas, a dziecko jest już bezpieczne pod opieką lekarzy.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony