Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w porę wyprowadzili 50-latka z płonącego pomieszczenia

Data publikacji 19.12.2022

Policjanci z myślenickiej komendy, mł. asp. Artur Łętocha i mł. asp. Andrzej Leżański, wyprowadzili zdezorientowanego mężczyznę z budynku, w którym rozprzestrzeniał się ogień. 50-latek z powodu dużego zadymienia, nie mógł samodzielnie opuścić budynku.

W niedzielę, 18 grudnia 2022 roku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego mł. asp. Artur Łętocha i mł. asp. Andrzej Leżański od dyżurnego myślenickiej komendy otrzymali informacje, że z jednego z budynków w Myślenicach wydobywa się dym. Budynek na co dzień jest opuszczony, a w związku z tym w okresie zimowym mogą przebywać tam osoby szukające schronienia przed mrozem. Policjanci po dotarciu na miejsce od razu weszli do mocno już zadymionego budynku. Szybko zlokalizowali zdezorientowanego mężczyznę, który z uwagi na spore zadymienie nie mógł sam się wydostać, upewnili się, że poza nim nie ma nikogo w środku i wyprowadzili go na zewnątrz. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy, którzy ugasili ogień.

Uratowany 50-latek oświadczył, że przebywał w budynku i rozpalił ognisko, aby się ogrzać po czym zasnął. Kiedy się obudził, ogień był już tak duży, że nie mógł go opanować i nie wiedział co robić. W dodatku w budynku było ciemno, bo okna zabite są deskami. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji służb nie doszło do tragedii i ogień nie rozprzestrzenił się. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony