Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” - wspólnie dla dobra innych

Data publikacji 20.12.2022

„Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” pod tym hasłem odbyła się zbiórka krwi, w której udział wzięli policjanci z komendy w Świeciu. Dzięki dawcom, przez kilka godzin zbierano krew, która trafi do potrzebujących. Pamiętaj, że wystarczy tylko kilka minut, żeby pomóc innym w walce o życie.

Dawcy krwi często postrzegani są jako bohaterowie. Oni sami uważają jednak, że jest to ich obowiązek wobec drugiego człowieka. Robią to, gdyż mają potrzebę ochrony najcenniejszego daru, jaki posiadamy, daru życia. Tym razem także można było na nich liczyć.

Wczoraj (19.12.2022) policjanci z miejscowej komendy oraz mieszkańcy powiatu świeckiego włączyli się w ogólnopolską akcję „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. Rano odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Świeciu, gdzie po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml krwi dla potrzebujących. Celem organizowanego przez Straż Graniczną przedsięwzięcia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego tak bardzo brakuje. Ponadto wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Pamiętajmy, że najwyższą wartością człowieka jest życie, które często doceniane jest dopiero w chwili tragedii. Dlatego, jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, przyłącz się i zostań dawcą krwi. Każda jej kropla jest bezcenna.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • policjant w trakcie oddawani krwi
  • mężczyzna w trakcie oddawani krwi
  • policjant w trakcie oddawani krwi
  • policjanci w trakcie oddawani krwi
  • policjant w trakcie oddawani krwi
  • dwaj policjanci w trakcie oddawani krwi
Powrót na górę strony