Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wrocławskich policjantów

Data publikacji 21.12.2022

Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania w związku z odzyskaniem przez funkcjonariuszy z Siechnic utraconego roweru. Słowa wdzięczności skierowała matka nastolatki, której skradziono jednoślad. Policjanci, pomimo że zgłoszenie o tym przestępstwie otrzymali po około miesiącu od chwili jego zaistnienia, to już następnego dnia odnaleźli skradzione mienie. Kobieta napisała, że "Panowie policjanci wykazali się dużą skutecznością i szybkością działania oraz niezwykłym zaangażowaniem. Dziękuję, za ich determinację, profesjonalizm oraz dobrą współpracę. A Panu Komendantowi życzę jak najwięcej takich wspaniałych funkcjonariuszy w policji".

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Siechnicach otrzymali zgłoszenie o kradzieży młodzieżowego roweru należącego do jednej z nastolatek. Okazało się, że jednoślad został zabrany dziewczynce podczas zabawy na świeżym powietrzu. O tym fakcie policjanci zostali powiadomieni po blisko miesiącu od chwili zaistnienia tego przestępstwa.

W związku z tym mundurowi natychmiast rozpoczęli intensywne czynności mające na celu namierzenie sprawcy tego czynu oraz odzyskanie utraconego mienia. Ich działania już następnego dnia przyniosły oczekiwany efekt – ustalony został mężczyzna podejrzewany o kradzież. W wyniku sprawdzenia jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze odzyskali skradziony rower. Osobą odpowiedzialną za to przestępstwo okazał się 37-latek z Kamieńca Wrocławskiego. Mężczyźnie za kradzież może teraz grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły natomiast podziękowania w tej sprawie. Słowa wdzięczności skierowała matka nastolatki, której rower odzyskali mundurowi. Kobieta napisała, że "Panowie policjanci wykazali się dużą skutecznością i szybkością działania oraz niezwykłym zaangażowaniem. Dziękuję, za ich determinację, profesjonalizm oraz dobrą współpracę. A Panu Komendantowi życzę jak najwięcej takich wspaniałych funkcjonariuszy w policji.".

Przypominamy! Jeśli kupujemy zwłaszcza wartościowe przedmioty, należy zachować dowód ich zakupu. Zróbmy zdjęcie, zapiszmy numer seryjny i inne dane identyfikacyjne. Forma nie ma tutaj znaczenia. Takie informacje będą bardzo istotne w chwili ewentualnej kradzieży.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony