Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa podziękowania od seniorki. Policjanci odzyskali jej pieniądze

Data publikacji 29.12.2022

Dzięki pracy gorzowskich kryminalnych udało się odzyskać 12 tysięcy złotych, które po zmanipulowaniu przez oszustów, seniorka wyrzuciła z balkonu. Do policjantów dotarły podziękowanie za zatrzymanie podejrzanego. W liście skierowanym do funkcjonariuszy życzyła wielu sukcesów. Odzyskane pieniądze już wróciły do kobiety.

Pod koniec listopada oszuści tak zmanipulowali starszą mieszkankę Gorzowa Wielkopolskiego, że przestraszona wyrzuciła z balkonu 12 tysięcy złotych. Przestępcy przekonywali przez telefon, że pomogą jej pomóc uratować oszczędności przed osobami, które chcą ją okraść. Kobieta słuchała poleceń. Po przekazaniu gotówki usłyszała jeszcze zapewnienie, że oszczędności do niej wrócą.

Informacja o tej sytuacji dotarła do policjantów, którzy zebrali wstępne informacje i ruszyli w poszukiwania. Kryminalni na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, którego wylegitymowali. 53-latek z województwa dolnośląskiego miał przy sobie 12 tysięcy złotych. Pieniądze zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do komendy. Po usłyszeniu zarzutów został tymczasowo aresztowany.

Tuż przed świętami do gorzowskich policjantów dotarł od pokrzywdzonej kobiety list, w którym podziękowała za sprawne działanie. Funkcjonariusze po wykonaniu czynności procesowych zwrócili jej odzyskane pieniądze. Miło, że praca kryminalnych została doceniona przez gorzowiankę. Mamy jednak nadzieję, że z tego zdarzenia każdy wyciągnie odpowiednie wnioski, a seniorzy słysząc w słuchawce informacje o rzekomej akcji policjantów, zakończą takie połączenie zanim dojdzie do oszustwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony